بازی PUBG سومین عنوان پر فروش تاریخ استیم شد

بازی PUBG سومین عنوان پر فروش تاریخ استیم شد

ممکن است بازی PUBG در مقایسه با رقیب خود یعنی بازی Fortnite در برخی موارد ضعیف تر عمل کرده باشد، اما همچنان یک محصول بسیار موفق به حساب می آید. طبق سخنان گیب نیوول، مدیر عامل Valve، بازی PUBG سومین عنوان پر فروش تاریخ استیم شد.

بازی PUBG سومین عنوان پر فروش تاریخ استیم شد

گیب نیوول در مورد فروش حیرت انگیز بازی پابجی می گوید: «شما می توانید یک بازی نسبتاً جدید مثل پابجی داشته باشید و این بازی ها می توانند تمام بازی های چندنفره و تمام تکنولوژی ها را کنار بزنند. در حال حاضر کشور چین یکی از بزرگ ترین بازارها برای سازندگان بازی های کامپیوتر بوده و از همین رو این بازی می تواند بدون اطلاعات قبلی و در بی خبری کامل PUBG سومین عنوان پر فروش تاریخ استیم شد.»

 

البته عنوان نشده است که رتبه اول و دوم پر فروش ترین بازی های پلتفرم استیم متعلق به چه عناوینی است و ممکن است Valve هیچ زمانی این قضیه را مشخص نکند.

ماه مارس سال 2017 بود که نسخه «دسترسی زودهنگام» بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds روی استیم قرار گرفت و در ماه دسامبر سال 2017 بود که این بازی از فاز دسترسی زودهنگام خارج شد و بالاخره نسخه نهایی آن در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. این بازی توانست تا به رکورد 2,46 میلیون بازیکن همزمان در استیم دست پیدا کند و این تعداد از بازیکن ها حتی از دومین بازی رکورددار استیم یعنی Dota 2 هم بیشتر بود.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

بازی PUBG سومین عنوان پر فروش تاریخ استیم شد

 

حتی این را هم در نظر بگیرید که Dota 2 یک بازی رایگان است ولی برای دسترسی به بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds باید 30 دلار هزینه کرد! تخمین زده شده که فروش این بازی از مرز 30 میلیون نسخه هم گذر کرده که رقمی قابل توجه و واقعاً تحسین برانگیز است. این بازی در ماه دسامبر برای اکس باکس وان هم عرضه شد و روی آن پلتفرم هم با استقبال بی‌نظیری از سوی کاربران همراه شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *