معرفی بازی Call of Duty: Black Ops 4 +مود بتل رویال

معرفی بازی Call of Duty: Black Ops 4 بتل رویال

شرکت «اکتیویژن» و استودیوی بازی‌سازی «تری‌آرک» روز گذشته در قالب مراسمی، رسما و تمام و کمال از قسمت جدید مجموعه بازی‌های «ندای وظیفه» یا همان Call of Duty رونمایی کردند. بازی «ندای وظیفه: عملیات سری ۴» (Call of Duty: Black Ops 4) همانطور که شایعات گفته بودند، اولین بازی این مجموعه است که بخش داستانی ندارد و فقط روی بخش‌های آنلاین و چند نفره تمرکز کرده است.

معرفی بازی Call of Duty: Black Ops 4 بتل رویال

در رویدادی که برای رونمایی از کال او دیوتی جدید برگزار شد، سازندگان به صرف وقت زیادی برای طراحی هر اسلحه در این بازی اشاره کردند. همه اسلحه ها از قابلیت شخصی سازی بالایی بهره می برند و انتخاب هر کدام از آن ها، نحوه بازی کردن شما را تغییر خواهد داد.

یکی از دیگر نکات مهم در رابطه با بخش چندنفره این عنوان، حذف بازیابی خودکار سلامتی است که قطعاً تاثیر زیادی روی استراتژی بازیکنان خواهد گذاشت.

یکی از اعتراض ها نسبت به بخش چندنفره قسمت های پیشین کال او دیوتی، مکانیک راه رفتن روی دیوار و پرش های بیش از اندازه بلند بود که طبق اعلام Treyarch، این موارد از Call of Duty: Black Ops 4 حذف شده اند.

ops4

معرفی بخش‌های مختلف

بخش چند نفره

بخش چند نفره‌ی عملیات سری ۴ از نظر داستانی بین عملیات سری ۲ و عملیات سری ۳ است؛ طوری که استودیوی بازی‌سازی تری‌آرک از نظر زمانی دوره‌ای را انتخاب کرده است که نه به اندازه‌ی قسمت سوم عملیات سری فضایی و عملی-تخیلی باشد و نه به اندازه‌ی عملیات سری ۲ شبیه به آینده‌ی نزدیک.

بازی بیشتر روی زمین است و خبری از جت‌پک و پرش‌های بلند یا راه رفتن روی دیوار نیست. خط سلامتی هم به صورت خودکار پر نمی‌شود و در عوض می‌توانید خودتان انتخاب کنید چه زمانی از بسته‌های سلامتی استفاده کنید؛‌ بسته‌هایی که پس از مدتی دوباره شارژ‌ می‌شوند و قابل استفاده هستند.

روند بخش چند نفره‌ی عملیات سری ۴ شاید سرعت بالای عملیات سری ۳ را نداشته باشد، ولی سازندگان بازی می‌گویند که نیازمند تاکتیک بسیار بیشتری است.

بخش زامبی

به مناسبت ده سالگی بخش زامبی در مجموعه بازی‌های ندای وظیفه، تری‌آرک بزرگترین حالت زامبی را در عملیات سری ۴ جای داده است. بازی سه کمپین متفاوت زامبی دارد که از همان زمان عرضه قابل دسترسی هستند. بخش زامبی عملیات سری ۴ چهار شخصیت دارد که در سه موقعیت متفاوت قرار می‌گیرند. سه کمپین متفاوت زامبی از این قرار هستند:

کمپین Voyage of Despair: این کمپین زامبی روی کشتی تایتانیک اتفاق می‌افتد که در آن چهار شخصیت اصلی از واقعیت اصلی قصه‌ای که در کشتی اتفاق افتاده است و از سرنوشت سرنشینان آن با خبر می‌شوند.

کمپین IX: در این کمپین متفاوت، چهار شخصیت اصلی بخش زامبی به رم باستان سفر می‌کنند و در میدان‌های مبارزه‌ی گلادیاتور با هیولاهای مختلفی روبرو می‌شوند.

کمپین Blood of the Dead: در ادامه‌ی بخش Mob of the Dead که در عملیات سری ۲ وجود داشت، چهار شخصیت بخش زامبی همان بازی به قسمت‌های جدیدی از زندان آلکاتراز می‌روند که در بعد دیگری قرار دارد و شبیه به برزخ است.

امکانات شخصی‌سازی در بخش زامبی عملیات سری ۴ از هر قسمت دیگر این مجموعه بیشتر است و می‌توان حتی اساس و قوانین نقشه‌های مختلف زامبی را به صورت دلخواه تغییر داد.

بخش بتل رویال(بلک اوت)

این بخش که برای اولین بار به مجموعه بازی‌های ندای وظیفه وارد می‌شود، تلاش استودیوی بازی‌سازی تری‌آرک در ساخت یک بخش به سبک بازی‌های Battle Royale است. منظور از سبک Battle Royale بازی‌هایی مثل PUBG یا Fortnite است و اکتیویژن هم سعی کرده است با بخش بلک‌آوت در عملیات سری ۴ چنین حالتی را بازسازی کند.

بزرگترین نقشه‌ی تاریخ مجموعه بازی‌های ندای وظیفه برای بخش بلک‌آوت (Blackout) طراحی شده است؛ نقشه‌ای که کم و بیش ندای وظیفه را به یک بازی محیط-باز تبدیل می‌کند. در طراحی نقشه‌ی بزرگ بلک‌آوت، تری‌آرک از نقشه‌های محبوب و معروف مجموعه‌ی عملیات سری الهام گرفته است.

بازی های بتل رویال در ماه های اخیر به محبوبیت زیادی رسیده اند و در روزهای گذشته منابع مختلفی به حضور این حالت در کال او دیوتی جدید اشاره کرده بودند.

گفته می شد Treyarch به دلیل پیدا کردن وقت کافی برای توسعه بخش بتل رویال در بلک آپس 4، قید قسمت داستانی را زده و امروز این حدس درست از آب در آمد.

طبق اعلام یکی از طراحان ارشد بازی در مراسم رونمایی رسمی از بلک آپس 4، بخش بتل رویال با وسعت بیشتری نسبت به عناوین مشابه و حضور شخصیت های شناخته شده فرنچایز کال او دیوتی، با نام Blackout در بای حضور خواهد داشت. البته هنوز مشخص نیست که در بخش بتل رویال بازی، چند نفر به صورت همزمان قادر به تجربه آن خواهند بود.

این بازی روز 20 مهرماه برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پی سی عرضه خواهد شد. نظر شما چیست؟ تا چه میزان برای تجربه نسخه جدید کال او دیوتی هیجان زده هستید؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *