پانزده نکته فنی برای زنده ماندن در pubg جزیره جهنمی

خرید سی دی کی بازی پابجی

زنده ماندن در pubg – همان طور که ممکن است بدانید بازی پابجی یک شوتر چند نفره سوم شخص است که برای زنده ماندن در آن با بازیکنان دیگر به مبارزه می پردازید. در شروع بازی، صد بازیکن با چتر نجات از هواپیما در جزیره ای که به صورت تصادفی ایجاد شده است فرود می آیند. بازی زمانی پایان می یابد که فقط یک بازیکن زنده مانده باشد. البته باید توجه داشته باشید که زنده ماندن در pubg کار آسانی نیست و ممکن است به سلاح، زره، و وسایل نقلیه‌ ای که در این جزیره پخش شده است نیاز پیدا کنید.

PlayerUnknowns Battlegrounds

سیستم کلی بازی‌های بتل رویال ساده است. شما با یک هواپیما وارد یک جزیره بزرگ می‌ شوید و باید در آن زنده بمانید. باید انتخاب کنید که کجا می‌ خواهید از هواپیما بیرون بپرید و پس از رسیدن به زمین تمام خرابه ها و خانه‌ ها را بگردید و سلاح و تجهیزات مناسب پیدا کنید. در ادامه با ایران پابجی همراه باشید.

صداهای اضافه را قطع کنید

1. اولین کاری که باید انجام بدهید ویژگی in game voice chat خود را با استفاده از کلید های ctrl+t ساکت کنید مطمئن باشد با mute کردن چند نفر از بازیکنان چیزی از دست نمی دهید چرا که قبل از ورود به بازی حدود 100 نفر تنها در حال چرت و پرت گفتن هستند و ناگفته نماند که بسیاری تنها حرف‌های نفرت آمیز می‌زنند و با ساکت کردن تنها گوش خود را نجات می‌دهید،حتی با قطع کردن صدای بازیکن های حریف بازی شما روان تر خواهد شد.

Attachment (متعلقات سلاح ها) را دست کم نگیرید

2. در ابتدا احساس می‌کنید زمانی که سلاح پیدا کردید برای هر چیزی آماده‌اید اما اغلب سلاح‌ها با Attachment (متعلقات) درست، ارتقا پیدا میکنند. Attachment سلاح شما را حرفه ای تر و شانس شما را برای برد بیشتر می‌کند. برای مثال SCAR و AK-47 در حالت اولیه لگد غیر قابل کنترلی دارند، اما با درست کردن این اسلحه‌ها بسیار قویتر خواهند شد. به مؤثر بودن Attachment بسیار پیش و پا افتاده دقت کنید. پس بدانید که چه Attachment هایی نیاز دارید. زمانی که دنبال سلاح خواصی هستید اگر ضمیمه مورد نیاز آن اسلحه را پیدا کردید بهتر است آنرا بردارید بعضی اوقات یک Attachment به درد بخور به همراه داشته باشید بهتر است تا اینکه فضا برای وسایل دیگر داشته باشید. این درمورد دوربین‌ها بسیار صدق می‌کند چرا که بسیار کم یابند.

تغییر حالت تیراندازی سلاح خود را فراموش نکنید

3. تقریباً اکثر سلاح‌های پابجی 2 حالت تیراندازی یا بیشتر دارند یکی تک تیر و دیگری اتوماتیک، این چیزیست که شما نیاز دارید حواستان به آن باشد چرا که به راحتی فراموش می‌کنید. سلاح‌ها در حالت عادی بر روی تک تیر هستند .برای تغییر حالت تیراندازی از دکمه B استفاده کنید. برخی سلاح‌ها 3 حالت دارند که حالت سوم Burst می‌باشد و برخی تنها یک حالت دارند. بعضی سلاح ها نه تنها با حالت اتوماتیک خوب هستند بلکه می‌توانید با حالت تک تیر هدف‌های دور را به راحتی بزنید مانند AK-47 با دوربین که بسیار دقیق است. پس قبل از درگیری حتما حواستان به حالت تیراندازی باشد چرا که در مواقع خاص سلاح شما آن طور که می‌خواهید عمل کند. بازیکنان بسیاری بودند که فکر می‌کردند موقع درگیری بر روی اتوماتیک هستند در حالی که تک تیر بودند و مردند! پس برای زنده ماندن در pubg به این مورد توجه داشته باشید.

Grenades (نارنجک ها) به دردتان میخورد

4. نارنجک‌ها بسیار کشنده هستند و چیزی که بسیار رایج است خود کشی با نارنجک‌هاست!!! چرا که پرتاب نارنجک در پابجی نیازمند کمی دقت است. حتما نارنجک ها شیشه های آتش زا و فلش بنگها را به مقدار لازم جمع آوری کنید. نارنجک ها در مواقع درگیری در ساختمان ها و زنده ماندن در pubg بسیار کارآمد هستند.

ماشین ها هم خطرناک هم نجات دهنده

5. ماشین‌ها بسیار خطرناک هستند. و صدای زیادی تولید می‌کنند به طوری که از دور قابل شنیدن است. اما در بعضی اوقات حیاتی هستند مخصوصاً برای رسیدن به دایره‌ی آبی و این فرصت را به شما می‌دهد که وسایل بیشتری پیدا کنید تا اینکه اکثر بازی برای رسیدن به دایره بدوید. پیدا کردن ماشین می‌تواند بسیار سخت باشد چرا که تنها در مکان‌های خاص ظاهر می‌شوند و معمولاً در کنار شهرها پس اکثر مواقع آنها را نمی‌بینید. پس مکان‌هایی که ممکن است در آنجا ماشین باشد را حفظ کنید یا که به نقشه نگاه کنید. این می‌تواند نظر شما را قبل از شروع بازی و قبل از پریدن عوض کند. در اواخر بازی به هیچ عنوان از ماشین و موتور استفاده نکنید.

حواستان به رانندگی تان باشد

6. رانندگی کردن ممکن است بهترین راه برای فرار از موقعیت‌های خطرناک باشد، اما با این حال در حین رانندگی حواستان باشد که آسیب پذیر هستید.چون اکثر بازیکنان شما را می‌بینند و به شما تیراندازی می‌کنند در حالی که شما خیلی آسیب پذیر هستید، حتی بازیکنان حرفه‌ای روی پل‌ها کمین می‌کنند و شما را در حال رانندگی می‌کشند، پس برای امنیت وارد ماشین نشوید! مگر در مواقعی که میخواهید به دایره برسید. همچنین حواستان باشد که موقع رانندگی وقتی از ماشین پیدا می‌شوید ممکن است خودتان را زیر کنیدحتی ممکن است با ماشین چپ کنید که شما را آسیب پذیرتر میکند. زمانی که رانندگی می‌کنید حواستان باشد که نمی‌توانید تیر بزنید ولی اگر فکر می‌کنید حرفه ایی هستید، می‌توانید با عوض کردن صندلی شروع به تیراندازی کنید، در حالی که ماشین به حرکت ادامه می‌دهد! هر صندلی دیگر بجز صندلی راننده، می‌تواند از پنجره تیر بزنید تا وقتی که فکر می‌کنید نیاز به کنترل ماشین ندارید. برای عوض کردن صندلی، از دکمه‌ی ctrl با اعداد کیبورد استفاده کنید؛ مثلاً اگر ctrl و 1 را با هم بزنید در صندلی راننده خواهید نشست و اگر به جای 1 عدد 2 را بزنید در صندلی شاگرد می‌نشینید. حتی بعضی از بازیکن ها برای زنده ماندن هنگام درگیری جای صندلی خود را عوض می کنند.

از قابلیت ماشین ها استفاده کنید (بنزین کم نیاورید!!!)

7. موضوع دیگری در مورد ماشین‌ها که به سادگی قابل فراموش است امکانات ویژه‌ی آنهاست برای مثال با استفاده از دکمه Space می‌توانید به سرعت ترمز و یادریفت بکشید. و همچنین با دکمه Shift می‌توانید سرعت خود را زیاد کنید که برای فرار از مناطق خطرناک مفید است یا حتی برای رسیدن به دایره! حتما بیاد داشته باشید که بوست موجب اتمام سریعتر بنزین شما خواهد شد.

محتاط اما سریع!

8. توصیه میشود که با احتیاط بازی کنید و همیشه مخفی باشید. اما بعضی اوقات برای زنده ماندن نیاز دارید تا بِدوید. وقتی نیاز دارید به سرعت بدوید دکمه X را بزنید تا سلاحتان را غلاف کنید! با دست خالی دویدن کمی سرعت حرکت شما را افزایش می‌دهد و در رسیدن به دایره ها و فرار کردن از موقعیت های خطرناک کمک می‌کند. سرعت خود را با استفاده از energy drinks و painkiller بیشتر کنید.

کمین کردن را یاد بگیرید

9. در جزیره پر از مکان‌هایی برای استتار می‌باشد که میتوان از آن استفاده کنید. ممکن است شما در بیرون کمین کرده باشید تا دیگران را بکشید یا شاید چمن‌هایی ببنید و فکر کنید دید دیگران را نسبت به شما کم می‌کند اما به خاطره داشته باشید که چمن‌ها از دور دست معلوم نیستند و ممکن است چیزی که از دیده شما مخفی باشد از دیده بعضی هدف ساده‌ای باشد. البته در برخی از موراد کمین کردن در بوته ها یکی از نکات زنده ماندن در pubg است.

زنده ماندن در pubg
زنده ماندن در pubg

تله های دشمن را بشناسید

10. در pubg بازیکنان دوست دارند که تله بگذارند. چون بازیکنان زیادی در فضای باز در حال دویدن برای وسایل بهتر هستند پس موقعیت‌های زیادی هست که می‌توان با استفاده از آن دیگران را از پا در آورد. اگر درب بیرونی ساختمان بسته باشد ولی درهای داخلی باز، مطمئن باشید که برای شما تله گذاشتند و منتظر هستند تا شما وارد شوید. اگر ماشینی در فضای باز دیدید، حتماً احتیاط کنید چرا که ممکن است تله‌ای برای شما باشد و وقتی برای ماشین می‌شوید مورد هدف قرار بگیرید. چندین نشانه برای تشخیص تله وجود دارد. برای مثال ماشین‌ها قبل از استفاده چراغ ترمزشان خاموش است، اگر ماشینی با چراغ ترمز روشن دیدید بدانید که کسی از آن استفاده و در آنجا ترمز کرده است. البته بازیکن‌های باهوش با استفاده از دکمه حرکت این چراغ را خاموش می‌کنند تا فکر کنید ماشین تازه است و پارک کردن ماشین جوری که دست نخورده بنظر بیاید ساده است پس حواستان به ماشین‌ها نیز باشد که ممکن است تله باشند. همچنین ممکن است ماشین را پشت ساختمان جایی که دیده نمیشود پارک کنند تا متوجه نشوید کسی منتظر شماست. پس همیشه حواستان به علامت‌هایی برای تله باشد که بازی پر از حقه باز هاست.

دقیق تیر اندازی کنید

11. در مبارزه‌ها چند حالت هدف گیری وجود دارد. یکی اینکه وقتی هدفی را دیدید با فشردن کلیک موس تیر اندازی کنید، اگر کلیک راست موس را نگه دارید به شما کمک می‌کند دقیق تر هدف گیری کنید و از روی شانه تیر اندازی کنید. استفاده از دوربین ها برای هدف گیری بسیار دقیق است که البته شما را آسیب پذیر خواهد کرد. زمانی با دوربین هدف گرفته‌اید می‌توانید با نگه داشتن نفستان هدف گیری دقیق‌تری داشته باشید. برای تیر زدن به فواصل دور نگه داشتن نفس نکته مهمی است. با نگه داشتن دکمه Shift می‌توانید نفستان را حبس کنید. همچنین با زدن کلید های e , q میتونید نشانه را کمی چپ و راست کنید.

زنده ماندن در pubg
زنده ماندن در pubg

سلاح های کمری (کلت ها) زیاد به کارتان نمی آیند

12. برای بازیکن های تازه وارد ممکن است بنظر بیاید که باید تا دندان مسلح باشند و همه 2 بخش سلاح اصلی و حتی تک بخش سلاح جانبی پر باشد و حتی تمام Attachment برای همه تفنگ‌ها وصل باشد. اما هر چقدر که بیشتر با بازی آشنا شوید متوجه می‌شوید که (کلت) به کار نخواهد آمد و تقریباً استفاده نمی‌شود. اگر تازه وارد بازی شدید و نیاز به تفنگ دارید می‌توانید از کلت استفاده کنید در غیر این صورت می‌توانید بیخیال سلاح کمری شوید. پس سعی کنید فضا برای چیزهایی نگه دارید که استفاده می‌کنید.

صدا خفه کن ها بسیار ارزشمند برای تیراندازی

13. ممکن است سایلنسر یا همان صدا خفه کن از قدرت سلاح شما کم کند اما در عالی بودن این Attachment شکی نیست. تیر اندازی بدون صدا خفه کن از دور دست ها قابل شنیدن است و توجه دیگران را جلب خواهد کرد برای همین تنها در موقعیت های اضطراری باید از تفنگ استفاده کنید تا مخفی بمانید. با سایلنسر شما صدای تفنگ خود را به حداقل می‌رسانید و بسیار سخت قابل ردیابی می‌شوید. این  نوع Attachment ها بسیار کمیاب هستند اما اگر پیدا کردید مطمئن باشید که ارزش بالایی دارند.

به آسمان نگاه کنید

14. هر از چندگاهی شما صدای غرش هواپیمایی را خواهید شنید که حامل وسایل ارزشمندی هستند. که هر چند وقت یکبار یک جعبه قرمز رنگ می‌اندازد و زمانی که فرود می آید با دود قرمز معلوم خواهد بود. این محموله‌ها به صورت اتفاقی در سراسر دایره سفید می‌افتند اما در آنها می‌توانید بهترین سلاح‌های بازی را پیدا کنید و حتی Attachment و وسایل مفید دیگر هم در این محموله‌ها وجود داشته باشد. البته مشکل اینجاست که این محموله‌ها همیشه چندین بازیکن را جلب می‌کنند پس حواستان به یک مبارزه‌ی خطرناک باشد چرا که همه محتویات این جعبه ها را می‌خواهند، البته شما می‌توانید از این موقعیت برای کشتن چند بازیکن دیگر نیز استفاده کنید.

زنده ماندن در pubg
زنده ماندن در pubg

اگر حرفه ایی هستید

15. جایگیری در دایره سفید و آبی بسیار برای بازیکنان مهم است. یکی از بهترین مکان‌های بازی برای کشتن بازیکنان دیگر، کمین کردن در لبه‌های دایره آبی است!! افراد زیادی از این منطقه برای حفظ جان خود عبور می کنند.

 

مترجم : Goodman

ویراستار : ایران پابجی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *